Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kontrol Sistemleri

Ar-Ge ve inovasyon günümüzde rekabetin, gelişmenin ve kalkınmanın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. Etkin Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenen ülkeler Dünya Rekabet ve Refah Sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; ürünlerin işlevlerinin arttırılması, yerli üretimin teşviki, bilgi toplumuna geçiş ve üretimde uluslararası düzeyde söz sahibi olabilmek ve ar-ge , tasarım personelinin arttırılıp nitelikli iş gücü istihdamının sağlanması amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu yayımlamıştır.

Bu kapsamında bakanlık tarafından kontrol edilip desteklenen Ar-ge ve Tasarım Merkezleri kurulmuş ve  kurulmaktadır.

Arge ve Tasarım merkezlerinde kullanılacak okuyucu tiplerinde herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Sizin tercih ve ihtiyacınıza göre parmak izli, kartlı veya yüz tanıma özellikli ürünlerden biri seçilip dilenirse turnike de ilave edilebilmektedir.

Arge ve Tasarım merkezleri için özel yazılmış olan programımız vasıtası ile bakanlığın istemiş olduğu formlarda toplanan veriler daha sonra gerekli yerlere gönderilir.

Ayrıca, bu Merkezlerin puantaj kontrolü yapma zorunluğu da vardır,bu da çok kolayca Polimek Personel devam kontrol programlarından herhangi biri ile yapabilir.

Teklif ya da Bilgi Alın

Çözümlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

+90 232 328 16 45