EĞLENCE MERKEZLERİNDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Maalesef her geçen gün yaşanılan ülkemizde ve dünyada terör saldırılarına yenileri ekleniyor..

Artan ırkçılık, faşisizm ve kutuplaşma dünyayı bir kaos ortamına sürüklüyor.

Bu nedenle bir çok iş yeri ve eğlence merkezi çareyi kendince saldırıları minimuma indirecek önlemler almakta buluyor.

Hatırlarsanız 2017 yılbaşında İstanbul’ da yaşanılan hain terör saldırısı ile eğlence sektörü büyük ölçüde zarar gördü.

Yaşanılan üzücü olayda, mekanda her ne kadar çok sayıda güvenlik görevlisi ve emniyet mensubu bulunsa da kötü niyetli şahısların faaliyetleri maalesef engellenemedi.

Olay mevkiinde gerek donanım gerekse güvenlik cihazlarının az sayıda bulundurulması belki de kötü niyetli kişiler açısından büyük güvenlik açığı yaratmaktaydı.

Mekanlara giriş çıkışların kontrol edilebilmesi, diğer yandan da hayatın normal akışında ilerlemesi için alınacak önlemler ve neler yapılabileceği konusunda düşünecek olursak çözüm aslında çok kolay..

                              

Nasıl mı?

Yüksek hassasiyetli x-ray cihazları ile çanta ve paket kontrolü yaparak; yine en yüksek hassasiyetli metal üst arama dedektörleri ile kişilerin üzerinde herhangi bir kesici ya da patlayıcı madde var mı bunun kontrolleri yapılarak mümkün.

Hatta kurulacak kartlı geçiş sistemlerinin turnikeler ile birleştirilip, ziyaretçilerin tümünün giriş çıkışlarda bu sistemden geçmesi de alternatif olarak düşünülebilir.

X-ray cihazlarında el çantalarımız, bagajlar, metal eşyalar, sıvı, organik-inorganik madde ayrımı bile yapılabilirken; metal kapı dedektörleri ise silah, bıçak, yanıcı patlayıcı tüm maddelerle geçen kişi ile eş zamanlı olarak bize ikaz vermesini sağlar.

Yan yana kurulabilen ve hayati önem taşıyan bu iki cihazın elektrik kesintilerinde bile dahili batarya ve jeneratörler ile çalıştırılması da mümkündür.

50x30, 60x40 ya da 65x50 tünel boyutlarına sahip x-ray cihazlarının avmlerde, spor merkezlerinde, çocuk oyun alanlarında, sinemalarda kullanımı uygundur ve sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmez.

Metale duyarlılığı bölge sayısı arttıkça artan; çift taraflı geçişte kişi sayısını üzerindeki ekrana yansıtan, yabancı madde kişi üzerinde hangi bölgede ise ledli göstergeler ile yetkili kişiye bilgi veren metal kapı dedektörleride x-ray cihazları ile birlikte çalıştırılabilir.

                            

Ayrıntılı bilgi ve destek için 0232 328 16 45 telefon numarasından ya da pazarlama@polimek.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Teklif ya da Bilgi Alın

Çözümlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

+90 232 328 16 45