EBSO' NUN ÇANTA VE PAKET KONTROLLERİ İÇİN X-RAY GÜVENLİK SİSTEMLERİNDE TERCİHİ POLİMEK OLDU..

Ege Bölgesinde bulunan sanayicilerin çıkarlarını korumak amacıyla bir çatıda toplanma fikri 1923 yılında İzmir İktisat Kongresinde ortaya çıktıktan sonra 11 Eylül 1927 tarihinde İzmir Sanayi Birliğini resmi olarak kurulmuştur. 


Merkezi İzmir olmak üzere Manisa, Denizli, Aydın ve Muğla illerini kapsayan bölge sanayi odasının kurulması uygun görülmüş ve Türkiye’nin ilk ve tek sanayi odası olan İzmir Sanayi Odası bugünkü 70 personeliyle devamlılığını sürdüren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) haline gelmiştir.


Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan terör eylemlerinden sonra;
alınan bir kararla belediyeler, adliyeler, hastaneler vb. tüm kamu kurum ve kuruluşlarında  X-Ray, kapı tipi metal üst arama dedektörleri ve el dedektörleri kullanılması zorunlu hale gelmiştir.


Binaların ana giriş kapılarında, ara kapılarda, araç girişlerine müsaade edilen otopark kapılarının bina ile birleştiği yerlerde, kantin, yemekhane, arşiv odaları, depolar vb. bölümlerde özellikle çanta, bagaj, belge ve evrak dosyalarının taramasının yapılmasına dikkat edilmelidir.


İzmir için büyük öneme sahip olan Ege Bölgesi Sanayi Odası güvenlik zafiyetleri sonrası alınan karar sonucu X-Ray kullanımının zorunluluğu nedeniyle binasının ana giriş güvenliği için sektöründe lider olan ve aynı zamanda üyelerinden olan Polimek Elektronik’in distribütörlüğünü yaptığı Smartguard 5030 cihazını tercih etmiştir.


Günümüzde güvenlik koridorlarında sıklıkla karşılaştığımız X-Ray cihazları çanta/bagaj içinde bulunan tehlikeli, kesici, patlayıcı aletlerin tespitinde önemli rol almaktadır. 

Cihazın çanta/bagaja gönderdiği X ışınları sayesinde çantanın/bagajın açılmasına gerek duyulmadan ekrana görüntü vermesiyle içinde bulunan eşyaların tespiti sağlanır.
Smartguard 5030 cihazı yaydığı X ışınlarının zararlarını ortadan kaldırmak için tünel giriş/çıkışlarında geliştirdiği kurşun koruyucu örtüler sayesinde güvenlik personelinin sağlığını da güvence altına almıştır.


EBSO’nun Smartguard 5030 cihazını tercih etmesindeki en büyük neden; 50x30 boyutuyla küçük ve kullanışlı olmasının yanı sıra tehlikeli madde tespit anında sesli ve ışıklı uyarı veriyor olmasıdır.


Smartguard 5030, yüksek çözünürlüklü ve uluslar arası standartlarda 3 renkli görüntüleme özelliği sayesinde çantaların/bagajların/evrakların taramalarını en güvenli şekilde gerçekleştirip kayıt altında tutar.


Ayrıca Smartguard 5030 cihazı; ISO 1600, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 tüm kalite belgelerine sahip olma özelliğini bulundurmaktadır.


Eğer sizde bina giriş/çıkışlarınızın güvenliğinde X-Ray cihazı tercih etmek isterseniz 0232 428 1645 numaralı telefondan veya pazarlama@polimek.com.tradresinden bizimle iletişime geçebilir ve showroomumuzu ziyaret edip X-Ray cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.


Teklif ya da Bilgi Alın

Çözümlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

+90 232 328 16 45