Petrol Devlerinden Socar’ın, Star Rafinerisi için Güvenlik Önlemlerinde Tercihi Polimek Elektronik Ürünlerinden Mantar Bariyer Oldu.

Socar Türkiye Enerji AŞ. Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Azerbaycan Devlet Şirketlerinden Socar’ın Türkiye’deki kuruluşudur.  Socar, Türkiye’deki akaryakıt ihtiyacını karşılayabilmek için 1984 yılından beri kurulan ilk rafineri özelliğini barındıran STAR Rafineri projesini başlatmıştır. Bu projenin uygulamaya başlaması sayesinde Türkiye’deki işlenmiş petrol ürünü ihtiyacının %25’inden fazlasını karşılayacaktır.

2001 yılında başlanılan STAR Rafineri projesi İzmir’in Aliağa ilçesinde yaklaşık olarak 2400 dönümlük bir alana kurulmakta ve 10 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip enerji zincirinin en kritik yatırım projesidir.

R-ALKON işbirliğinde yapılan Socar’ın yönetim binası mimarisi olarak da ilgi çekmektedir.

Uydu üzerinden yönetim binasına bakıldığında Socar’ın baş harfi olan “S” harfi görülmektedir.

Petrol ham maddesinin işlendiği rafineri olası tehditlere, sabotajlara karşı en üst düzeyde güvenlik önlemleriyle korunmaktadır.

STAR rafinerisinin ön ve arka giriş olmak üzere iki girişi bulunmaktadır. Arka giriş kamyon, tır vb. gibi araçların giriş/çıkışı için kullanılırken ön tarafta bulunan giriş ise ziyaretçiler, müşteriler, tedarikçiler vb. kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Polimek Elektronik 23 yıldır kontrol ve güvenlik sistemleri üreticisi olarak faaliyet göstermekte ve adından söz ettirmektedir. Bu yüzden Socar’ın da ilk tercihi Polimek Elektronik olmuştur.

Polimek Elektronik, Çiğli Organize Sanayi Bölgesindeki konumu ve Socar firmasına olan yakınlığı ile teknik destek olanağını rahatlıkla sağlayabilmektedir.

Polimek Elektronik işinde uzman 4 teknik personeliyle 2 haftalık bir süreçte kollu bariyer ve mantar bariyer sisteminin kurulumunu yapmış ve her türlü teknik destek sağlamıştır.

Socar’da girişleri en yüksek düzeyde koruma altına alabilmek için hem kollu bariyer sistemi hem de mantar bariyer sistemi uygulanmaktadır.

Mantar bariyerler zeminin altına yerleştirilen 22-32 cm çapında silindir tip dolgulu paslanmaz metallerden oluşmaktadır.

Kollu bariyer ve mantar bariyerler birbirine entegre şekilde çalışmaktadır. Danışmada bulunan kişi giriş/çıkış için buton/ kumanda ile izin verdiğinde önce kollu bariyer havaya kalkar ardından mantar bariyer yer altına iner.

Olası sistem arızalarına karşı tedbir amaçlı bariyerlerin giriş ve çıkışlarında metal kütle dedektörleri bulunmaktadır.

 Metal kütle dedektörlerinin üzerinde araç var ise araç güvenlik bariyerlerini geçmeden mantar bariyer havaya kalmaz ve kollu bariyer aşağıya inmez.

Eğer sizinde ihtiyacınız firmanızın güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için mantar bariyer sistemi ise 0232 328 16 45 numaralı telefondan veya pazarlama@polimek.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif ya da Bilgi Alın

Çözümlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

+90 232 328 16 45