Yeni Yıl Kutlamaları Öncesi Güvenlik Önlemlerini Arttırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yeni Yıl Kutlamaları Öncesi Güvenlik Önlemlerini Arttırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yılbaşı, eskiden; aile arasında yakın çevrelerle bir araya gelinip eğlenceli vakit geçirilen bir gece iken, günümüzde eğlence yerlerinde, turistik yerlerde ya da sokaklarda kutlanan bir etkinlik haline gelmiştir.

Bu durum, yılbaşında alışveriş merkezlerinde, caddeler de veya eğlence mekânlarında insan kalabalıklarının yaşanmasına neden olmaktadır. İşin içerisine kalabalık girince de güvenlik açısından tehdit oluşturacak unsurların oluşması  kaçınılmazdır.

İçişleri Bakanlığı’nın “Yılbaşına İlişkin Alınması Gereken Güvenlik Tedbirleri” ile ilgili tüm illerdeki valiliklere göndermiş olduğu genelge ile de konunun önemi ayrıca vurgulanmaktadır.

Yılbaşı öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin başında yol, sokak ve caddelerin güvenliği gelmektedir.

Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımlarda araç geçişlerinin kontrolleri arttırılmalı, gereken yerlere ek bariyerler konumlandırılarak geçişler kontrol altına alınmalıdır.

Sokak ve caddelerde ise normal günlerde atılan devriyelerin sayısı arttırılmalı ve oluşacak trafik ve insan yoğunluğu da göz önünde bulundurularak gerekli görülen yerler yine bariyerler yardımıyla trafiğe kapatılmalıdır.

Yılbaşı gecesi, sokak ve caddelerin güvenliğinin yanı sıra, eğlence mekanları, turistik yerler, cafe ve restoranlar gibi insanların konaklayacağı, vakit geçireceği yerlerin de güvenliği son derece önemlidir.

Yılın son günleri yoğun talep gören x-ray cihazları ve kapı dedektörleri güvenliği kapalı alanların güvenliğini sağlamak için aklımıza ilk gelen, en kolay yöntemlerdir.

X-ray cihazları ve kapı dedektörlerinin kullanım amacı, çanta veya paket içerisinde tehlikeli madde olup olmadığının taramasını yapmak ve içeriye giriş yapan insanların üzerinde kesici, patlayıcı, vb. gibi güvenlik tehdidi oluşturacak herhangi bir madde olup olmadığının kontrolünü sağlamaktır.

Yılbaşı yoğunluğunda, güvenlik görevlilerinin gözünden kaçan herhangi bir durumu bu cihazlarla tespit etmek çok daha kolaydır.

X-ray cihazları ve kapı dedektörleri insan sirkülasyonunun fazla olduğu yerler için tasarlanmıştır, bu nedenle, böyle yoğun günler ve yerler için en uygun güvenlik çözümü olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Bizde Smartguard markalı üst arama dedektörlerimiz ve x-ray çanta ve paket arama cihazlarımız ile güvenliğinizi sağlamak için buradayız, ihtiyaç halinde deneyimli arkadaşlarımız gerekli keşifleri yaparak sizi doğru ürüne yönlendirebilir.

Sonuç olarak, ülkemizde ve tüm dünyada yoğun bir ilgiyle kutlanan yılbaşı günü için, yeterli güvenlik önlemleri alınması durumunda yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek mümkündür. 

Teklif ya da Bilgi Alın

Çözümlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

+90 232 328 16 45